SimCity niezwykłość gry

SimCity niezwykłość gry

Wszyscy, którzy są entuzjastami różnorodnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością poprawnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta modna już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą kultową i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to skomplikowane, skutkiem tego, że gra ta w wielu przypadkach uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej popularnej gry została wydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta przenigdy tak de facto nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wiele zadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa bardzo wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta tak w rzeczy samej może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Ważne jest więc to, aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na wypoczynek czy na jedzenie pojedynczych pokarmów. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednak oczywiście możemy wprowadzić do gry całkiem innowacyjnych Simów, ponownie przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę wybitnie atrakcyjną oraz wciągającą. Wszystkie konstruowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymi przedmiotami – przetestuj też SimCity BuildIt Cheats.

Theme niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest wobec tego pierwszą częścią serii, jaka odniosła nadzwyczajny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *