Metoda na telemarketerów – szybko sprawdź kto telefonował

Metoda na telemarketerów – szybko sprawdź kto telefonował

Wszechobecny internet, jak wszystkie zdobycze technologii z jakich korzystamy ma swoje plusy jak i minusy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Chociaż bez liku firm oferujących nam własne usługi w internecie zapewnia nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak w rzeczy samej nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy artykuł. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie tracić drogocennego czasu na niekorzystne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, czyli jak uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi ofertami nie musi świadczyć, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w kolosalnej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracownicy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci banków, operatorów sieci komórkowych lub też innych firm. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie chętkę bądź czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać i sprawić co to za numer – kto chciał się z nami naturalnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – czemu należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             pisanie opinii

Usługa, jaką proponują portale rodzaju ktodzwonil.net jest korzystna także skutkiem tego, iż coraz częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być katastrofalne w skutkach dla portfela. Nieraz albowiem są to numery oszustów, których pomysłem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, jakie notabene najczęściej są naprawdę drogie. Niekiedy i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne skutki. Należałoby w następstwie tego posiadać się na baczności i spowodować czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek niepewności – tym bardziej, że ma się szansę zrobić to szybko i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *