Wyprawa na wschód od naszego kraju – Ukraina

Wyprawa na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jakkolwiek również w celach krajoznawczych. Teraz coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił w końcu do łask. Ten kuszący region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są też Wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa. Rzecz jasna najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie oraz lubią klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże powszedniość każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, dobrą kuchnią oraz niesłychanie, lecz to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków chętnie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, od czasu do czasu nawet kilkanaście godzin. Wynika to z rozległego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są bardzo analogiczne, wystarczy ich tylko odpowiednio używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, świetna kuchni oraz ogrom inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: wycieczkilwow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *