The Sims – zjawisko gry

The Sims – zjawisko gry

Wszyscy,którzy są wielbicielamirozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnościąpoprawnie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta popularnajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być programemsprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą słynną i cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeślimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne,dlatego, iż gra ta w szeregu przypadków uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejkultowej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra taprzenigdy tak w zasadzie nie miała jasno oraz precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywaniezmiernie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta takw istocie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie możemy nadawać im imiona,wybierać kolor skóry czy kolor włosów). Ważnejest w takim razie to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz naodpoczynek czy na spożywaniepojedynczych posiłków.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednak naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do grycałkiemoryginalnych Simów, ponownie przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcioraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni gręwybitnieciekawą i wciągającą. Wszelkietworzone przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiprzedmiotami – przetestuj także SimCityBuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła takkolosalnej popularności. „The Sims”jest więc pierwszączęścią serii, która odniosła spektakularnysukces na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *