Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe znane są w przemyśle już od dawna, w wielu branżach są one w codziennym wykorzystaniu. Spore firmy zawsze posiadają ich w nadmiarze, bowiem obecnie większość fabryk potrzebuje do funkcjonowania sprężarek. Lecz w chwili zakładania nowej działalności zakup na starcie nowego sprzętu będzie wiązać się z całkiem sporym kosztem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, żeby nie wydać na nie majątku?

Aby zaopatrzyć swoją nową fabrykę w sprężarki najwyższej jakości nie musimy właściwie ich kupować, wystarczy wykorzystać opcję leasingu. Przedsiębiorcy mogą go otrzymać głównie u producenta sprężarek, dysponują oni nie tylko nowymi urządzeniami, ale także używanymi. Oczywiście cena dzierżawy pojedynczej sprężarki uzależniona jest od kondycji, wieku oraz możliwości maszyny. Producent podpisuje z nami kontrakt na czas określony, w tym czasie będziemy zobligowani do comiesięcznego uiszczania konkretnej sumy opłat, w zamian za możliwość używania kompresorów we własnej firmie. Po zakończeniu umowy możemy kompresory spalinowe odkupić albo tez zrezygnować z dzierżawy. Następną, atrakcyjną opcją jest kupno sprężarek z odzysku. Wiąże się to jednak z niebezpieczeństwem kupna wadliwego sprzętu, jednak cena może być bardzo interesująca. Najlepiej używane kompresory kupować u sprawdzonego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która regularnie wymienia urządzenia na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze wiele lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Wysokiej jakości sprężarki do użytku przemysłowego są raczej kosztownymi urządzeniami. Debiutujący biznesmen może nabyć je w atrakcyjnej cenie, decydując się na używane modele. Można również wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: kompresory atmos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *