Noclegi na wakacje – gdzie ?

Noclegi na wakacje – gdzie ?

gubalowka

Zakopane od lat jest jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów w Polsce. Miejscowość leżąca w Tatrach przyciąga mnóstwo ludzi, którzy decydują się na jednodniowe wypady, lub też szukają noclegów w Zakopanem, żeby móc poznać możliwie najwięcej zakopiańskich atrakcji. Czemu warto przyjechać do stolicy Tatr?

Najważniejsze atrakcje kurortu

Wybierając się na urlop w Zakopanem trzeba wybrać się nad Morskie Oko, czyli największe, a równocześnie cieszące się największą popularnością jezioro w Tatrach. Wycieczka przypadnie do gustu każdemu kto lubi oglądać piękne krajobrazy, gdyż w czasie wycieczki nad Morskie Oko tych z pewnością nie zabraknie. Przechadzka z pewnością spodoba się osobom lubiącym długo spacerować, gdyż droga nad jezioro mierzy około 8 km.

W Zakopanem znajdują się również muzea poświęcone osobistościom związanym z miejscowością, na przykład Muzeum Stylu Zakopiańskiego poświęcone Witkacemu, Harenda, czy Muzeum Karola Szymanowskiego. Najmłodszych na pewno ucieszy wizyta w Muzeum Misiów.

Do Zakopanego dobrze wybrać się w zimie – każdego roku organizowane są tam zawody w skokach narciarskich. Narzekać na nudę nie będą także ludzie, którzy lubią nie tylko oglądać lecz również trenować sporty zimowe. W Zakopanem znajdują się dobrze przygotowane stoki narciarskie o różnym poziomie trudności, nie brak tam także lodowisk.

Zakopane to miasteczko, w którym znajduje się wiele kwater. Ludzie decydujący się na urlop w tym miejscu mogą zdecydować się na różne rodzaje kwater, jak choćby hotele, pensjonaty, domki z drewna i tradycyjne kwatery prywatne. Co istotne noclegi Zakopane można znaleźć w licznych zakątkach korortu, co sprawia że każdy znajdzie miejsce dopasowane do własnych potrzeb niezależnie od tego czy chce się zatrzymać w sercu kurortu, czy też na jego obrzeżach.

Zobacz również: noclegi w górach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *